Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

WICHER – ZNICZ 4-1 (1-1)

• autor: boss67, 2012-10-04 09:36

Jubileuszowy pięćsetny mecz o punkty nasz zespół uczcił zwycięstwem pokonując  w derbach Gminy Kobylanka  Znicz Niedźwiedź 4-1.

Po raz pięćsetny przyszło zespołowi Wichra walczyć o punkty. Układ w terminarzu sprawił, że przeciwnikiem w tym jubileuszowym spotkaniu okazał się nasz sąsiad zza miedzy, Znicz Niedźwiedź. W poprzednim sezonie dwa razy przegraliśmy z naszymi sąsiadami, którzy tydzień wcześniej zdobyli trzy punkty pokonując zespół z Wołczkowa 1-0. W tym samym czasie my doznaliśmy porażki w Kołbaskowie z miejscowym Zrywem 0-3 po meczu, o którym należało jak najszybciej zapomnieć.

Spotkanie ze Zniczem rozpoczęło się od doskonałej okazji bramkowej dla gości, w której słupek uratował nasz zespół od straty bramki. Kilka minut później bo już w dziewiątej minucie to my cieszyliśmy się z prowadzenia. Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Maciek Hofman po prostopadłym podaniu Pawła Nawrockiego. W dalszej części meczu szukaliśmy okazji do podwyższenia prowadzenia a goście starali się doprowadzić do remisu. Udało im się to w 32 minucie czym ustalili wynik pierwszej połowy.

Druga odsłona tego meczu to już bardziej zauważalna przewaga Wichra, co zostało udokumentowane trzema bramkami. Zaczęło się w 51 minucie. Złe wznowienie gry z „piątki” trafia pod nogi Maćka Hofmana, który zagrywa piłkę w kierunku bramki Znicza a tam dochodzi do niej Paweł Nawrocki, który technicznym strzałem umieszcza piłkę obok bramkarza gości w siatce. W 75 minucie ponownie Paweł Nawrocki wpisuje się na listę strzelców. Tym razem zdobywa bramkę mocnym strzałem z około 20 metrów nie dając szans bramkarzowi. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem, Wicher przeprowadził jeszcze jedną akcję bramkową. Niepewność obrońców Znicza wykorzystał Rafał Malarczyk, który z linii końcowej zagrał piłkę w pole bramkowe gości a tam już czekał Maciek Hofman, który zdobył druga bramkę w tym meczu.

Opisane sytuacje bramkowe nie były jedynymi w tym meczu ale też trzeba przyznać, że Znicz również starał się zmienić wynik na swoją korzyść. W tym dniu to jednak nasze formacje okazały się skuteczniejsze co pozwoliło na zwycięstwo w siedemnastych derbach Gminy Kobylanka.

Zryw  Kołbaskowo – Wicher Reptowo 3-0 (2-0)

Wicher; Michał Matyjasek, Ryszard Jarzyna, Paweł Nawrocki, Arkadiusz Tomczyk (77' Mateusz Suchta), Arkadiusz Lewandowski, Konrad Stateczny (70' Rafał Malarczyk), Grzegorz Kozak, Maciej Kryszkiewicz (60' Martin Strojny), Paweł Skoczylas, Waldemar Smolarek (18' Marcin Stąsiek), Maciej Hofman

Żółte kartki;  Maciej Kryszkiewicz, Arkadiusz Lewandowski, Paweł Nawrocki

Wicher Reptowo – Znicz Niedźwiedź  4-1 (1-1)

Wicher; Michał Matyjasek, Ryszard Jarzyna, Arkadiusz Tomczyk, Tomasz Kosianowicz, Arkadiusz Lewandowski, Grzegorz Kozak (82' Rafał Malarczyk), Marcin Stąsiek, Paweł Skoczylas (75' Martin Strojny), Konrad Stateczny (87' Tomasz Malarczyk), Paweł Nawrocki, Maciej Hofman

Bramki; Maciej Hofman 2 (9’, 93’), Paweł Nawrocki 2 (51’, 75’)

Żółte kartki; Maciej Hofman, Paweł Nawrocki

Dwie kolejki rozegrali również nasi juniorzy. Najpierw zremisowali u siebie z Vielgovią Szczecin 6-6 po pięciu  bramkach Wiktora Labana i jednej Michała Majchrzaka a następnie przegrali w Stargardzie z Unią 0-14. Niestety na ten mecz stawiło się tylko ośmiu zawodników co praktycznie od początku przesądziło o wyniku meczu.

Po kolejnych dwóch spotkaniach są także trampkarze, którzy najpierw w Radziszewie ulegli Odrzance 3-5 po bramkach Patryka Wróblewskiego (2) i Dawida Skrobka, a następnie rozbili zespół Grota Gardno 8-1. W tym spotkaniu byliśmy świadkami dwóch klasycznych hattrików. Najpierw w pierwszej połowie trzykrotnie bramki zdobywał Patryk Wróblewski a w drugiej Damian Bieńko. W międzyczasie dwie bramki zdobył Tomek Stasiak.

Przed nami kolejny meczowy weekend. Pierwsi rozpoczną trampkarze, którzy w sobotę o 11.00 zagrają z Kastą Majowe. Mecz odbędzie się w na boisku przy ulicy Pomarańczowej w Szczecinie. Wyjazd na ten mecz o godzinie 10.00 z Reptowa.

Również w sobotę wyjazdowe spotkanie z Wołczkowem Bezrzecze czeka seniorów. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 14.00. Zbiórka zawodników najpóźniej do godziny 13.15.

Jako jedyni spotkanie w Reptowie rozegrają juniorzy, którzy w niedzielę o godzinie 15.00 podejmować będą Orła Grzędzice. W tym przypadku zbiórka zawodników o 14.15.

Tradycyjnie przypominam o zabraniu dokumentów tożsamości.