KLUB SPORTOWY WICHER REPTOWO - strona nieoficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

WYSTARTOWAŁ SEZON 2012/13

• autor: boss67, 2012-09-05 21:42

W inauguracyjnym meczu sezonu 2012/13 Wicher pokonał na własnym obiekcie Grot Gardno 4-2.

Ruszył sezon 2012/13 o mistrzostwo A-klasy. Lecz zanim się rozpoczął mieliśmy jak co roku okres przygotowawczy, który różnił się tym od poprzednich, że odbywały się zajęcia treningowe. Co prawda różnie bywało na nich z frekwencją, ale tym, którzy regularnie przychodzili i nadal będą przychodzić na treningi na pewno przyniosą efekty. Decyzją zarządu za  przygotowanie  i prowadzenie zespołu w najbliższym sezonie odpowiedzialny będzie trener Ryszard Jarzyna.

W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał siedem meczy sparingowych (turnieju w Nadrensse nie uwzględniam, ponieważ trudno w tym przypadku mówić o korzyściach szkoleniowych), w których odnieśliśmy pięć zwycięstw i doznaliśmy dwóch porażek. Stosunek bramkowy tych spotkań wynosi 23-18.

Nastąpiły również niewielkie zmiany kadrowe. Do zespołu dołączyli następujący zawodnicy;

Michał Matyjasek – bramkarz (Rybak Trzebież)

Tomasz Kosianowicz – obrońca (z zespołu juniorów )

Ryszard Jarzyna – obrońca (Sparta Węgorzyno)

Paweł Wilkoński – pomocnik /napastnik (bez klubu)

Marcin Bagiński – pomocnik/napastnik

Tomasz Malarczyk – napastnik (Sparta Skalin)

Zgłoszeni do zespołu seniorów zgłoszeni  zostali również Michał Majchrzak i Wiktor Laban, którzy występują w zespole juniorskim KS Wicher.

Nie obeszło sie również bez strat kadrowych. I tak z zespołu odeszli; Łukasz Młynarczyk (Znicz Niedźwiedź), Marcin Zaj (Zorza Tychowo), Bartosz Masłowski (Dęby Rogowo), Krzysztof Sobolewski (Dęby Rogowo), Kajetan Kosiacki (nie podjął treningów), Marcin Młynarczyk (przebywa za granicą), Piotr Łastowski (nie podjął treningów).

Pierwsze spotkanie o punkty rozegraliśmy w niedzielę 02 września  z Grotem Gardno, który należy do zespołów o których powszechnie się mówi że nam nie leżą. To opinia potwierdziła się i teraz, chociaż wynik 4-2 może świadczyć o łatwym zwycięstwie. Można powiedzieć, że był to mecz niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Można gdybać co by było gdyby skuteczność zawodników obu drużyn stała na wyższym poziomie. Jednak skuteczniejsi okazali sie nasi zawodnicy i to my mogliśmy się cieszyć z pierwszych trzech punktów, które, chociaż to mało istotne po pierwszej kolejce, dały nam prowadzenie w tabeli.

Wicher; Matyjasek, Jarzyna (89’ Wróblewski), Nawrocki, Tomczyk, Lewandowski, Stateczny, Kozak, Kryszkiewicz S (80’ Strojny), Skoczylas (85’ Kosianowicz), Hofman, Stąsiek (70’ Kryszkiewicz M)

Bramki; Maciej Hofman (k), samobójcza, Konrad Stateczny, Martin Strojny

Żółte kartki; Grzegorz Kozak, Arkadiusz Lewandowski

W drugiej kolejce, którą rozegramy w niedzielę 09 września o godzinie 16.00, wybierzemy się do spadkowicza z klasy okręgowej, Fagusa Kołbacz. Fagus , który ma aspiracje do powrotu na na wyższy szczebel rozgrywek, w pierwszej kolejce zremisował z beniaminkiem z Wołczkowa 1-1 i na pewno będzie chciał na swoim podwórku zgarnąć całą pulę. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Nadchodzący weekend będzie także inauguracyjny dla naszych zespołów młodzieżowych. Juniorzy jadą na derby Gminy Kobylanka do Niedźwiedzia a trampkarze rozpoczną zmagania w nowym sezonie meczem wyjazdowym z Vielgovią Szczecin. Oba spotkania w sobotę. Trampkarze rozpoczynają mecz o 11.00 a juniorzy o 13.00. Wyjazd trampkarzy z Reptowa o 10.15. Zbiórka juniorów w Niedźwiedziu o godzinie 12.15 a seniorów w Kołbaczu o 15.00. Przypominam o zabraniu dokumentów tożsamości.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Czy popierasz decyzję Władz Stowarzyszenia o zmianie nazwy na KS Wicher Reptowo

pon.